Srdečně Vás vítáme ve firmě MORAplast s.r.o.

Váš specialista v oblasti pěnových plastů

Naše společnost byla založena v roce 2001 německými firmami RUCH NOVAPLAST GmbH + Co. KG a Delkeskamp Verpackungswerke GmbH.

Od samotného vzniku se zabýváme výrobou obalů a technických dílů z expandovaného polystyrenu (EPS). Příznivý vývoj na českém trhu a trzích v přilehlých zemích, v roce 2005 podpořil rozhodnutí o rozšíření výroby v oblasti obalů a technických dílů z expandovaného polypropylenu (EPP), materiálu, který se používá v mnoha odvětvích průmyslu.

Kde nás najdete?

MORAplast s.r.o.
Tř. Osvobození 271/28
742 35 Odry
ČESKÁ REPUBLIKA
Tel +420 556 785 200
Fax +420 556 785 299
info@moraplast.cz

10.2022 Energetická sanace

Energetická sanace stávajících budov Přístupy k řešením, která se zabývají snižováním nákladů na energie, jsou dnes aktuálnější víc než kdy jindy. Důležitým stavebním kamenem je energetická sanace stávajících budov, jejíž součástí je i účinná ventilační technika. Ventilace s rekuperací tepla dokáže zajistit optimální výměnu vzduchu a zároveň šetřit energii na vytápění. Pro namontování dodatečné ventilace je zapotřebí nejprve provést proražení k vnější stěně. Potrubí přepravuje venkovní vzduch do ventilační jednotky, která je instalována na vnitřní stěně. Sanační modul našeho zákazníka se skládá z instalačního bloku z expandovaného polystyrenu a připojovací sady z expandovaného polypropylenu. Oba materiály jsou velmi lehké a mají vysoké izolační vlastnosti. EPP se používá všude tam, kde je vyžadována vysoká odolnost.

Více

10.2022 zimní kempování

Izolovaná nádrž na vodu pro lepší odolnost v zimních měsících Nadšené řidiče karavanů neodradí od cestování ani chladnější roční období. Základním předpokladem pro zimní kempování je buďto vhodnost karavanu do zimy a nebo jeho zazimování.K tomu patří i dobře zaizolovaná nádrž na odpadní vodu. Ta je totiž vždy umístěna pod podlahou, a tedy mimo vytápěný obývací prostor. Když teploty klesají pod bod mrazu, může dojít k rychlému zamrznutí odpadní vody. Nádrž na odpadní vodu pak již nelze vyprázdnit a odpadní ventil může prasknout. Známý výrobce mobilních domů a karavanů nabízí již z výroby instalované nádrže na odpadní vodu odolné vůči zimně. To má tu výhodu, že je izolace dokonale přizpůsobena rozměrům nádrže na vodu a nedochází k tepelným ztrátám. Vhodný izolační kryt lisuje z expandovaného polypropylenu (EPP) společnost RUCH NOVAPLAST.EPP je používán jako izolační materiál už v mnoha odvětvích a osvědčil se jako ideální materiál i v oblasti izolačních krytů a pouzder. Je nejen velmi lehký, ale také voděodolný, odpuzuje nečistoty a je robustní.

Více

10.2022 Barevné přepravní boxy

Barevné přepravní boxy Nezbytnou součástí interních logistických procesů jsou přepravní boxy. Držáky lisované na míru zajišťují, že jsou citlivé a většinou drahé komponenty bezpečně přepravovány a optimálně skladovány. Přepravní boxy jsou také často používány pro výměnu mezi dodavatelem a místem instalace. Nejčastěji jsou výchozím materiálem pro přepravní boxy černé EPP kuličky. Speciální případ nastává tehdy, když barvy přepravního boxu vychází z barev firmy.

Více