Srdečně Vás vítáme ve firmě MORAplast s.r.o.

Váš specialista v oblasti pěnových plastů

Naše společnost byla založena v roce 2001 německými firmami RUCH NOVAPLAST GmbH + Co. KG a Delkeskamp Verpackungswerke GmbH.

Od samotného vzniku se zabýváme výrobou obalů a technických dílů z expandovaného polystyrenu (EPS). Příznivý vývoj na českém trhu a trzích v přilehlých zemích, v roce 2005 podpořil rozhodnutí o rozšíření výroby v oblasti obalů a technických dílů z expandovaného polypropylenu (EPP), materiálu, který se používá v mnoha odvětvích průmyslu.

Kde nás najdete?

MORAplast s.r.o.
Tř. Osvobození 271/28
742 35 Odry
ČESKÁ REPUBLIKA
Tel +420 556 715 020
Fax +420 556 731 079
info@moraplast.cz

08.2020 Revoluční upevňovací koncept

Inovativní funkcionalizace dílů z částicové pěny díky ultrazvukově vstřikovaným prvkům. Jedinečné, kombinované tvarové a materiálové spojení vstřikovaných prvků a částicových pěn otevírá řadu nových možností použití v oblasti upevňovacích a průchozích řešení. Společnost RUCH NOVAPLAST již přesvědčila inovativním kompozitním vstřikováním částicové pěny (PVSG®). Ve spolupráci se společností Swiss WoodWelding Group je nyní v částicových pěnách používán zcela nový proces – ultrazvukově vstřikované prvky se současně s tvarovým a materiálovým zajištěním zavádějí do částicových pěn pomocí ultrazvuku. Tato technika je založena na chráněné technologii WoodWelding® a je licencována společností WW WoodWelding GmbH ve Švýcarsku. Společnost RUCH NOVAPLAST zavede tento nový, revoluční systém pro funkcionalizaci dílů z částicové pěny již v tomto roce, a investuje proto jako inovátor a „First Mover“ do plně automatizovaného sériového osazovacího zařízení.

Více

08.2020 Konstrukce bazénů na principu LEGO

Konstrukce bazénů na principu LEGO Pro výrobce bazénů vyrábí naše sesterská společnost MORAplast duté bloky z expandovaného polystyrenu (EPS), se kterými je možné sestavit vlastní masivní bazén. Stavební moduly z EPS jsou vzájemně spojeny v přesném tvaru pomocí systému pera a drážky, čímž vytvářejí stabilní bazénové stěny. Díky nízké hustotě materiálu lze do stěn bazénu snadno zakomponovat dutiny pro vestavěné prvky. Tyto dutiny se následně vyplňují betonem.

Více

08.2020 Technologie posuvníku

Zabezpečení procesu – technologie posuvníku Posuvníky / pohyblivá jádra jsou na jedné straně používány při výrobě produktů z částicové pěny proto, aby bylo možné provést zadní řezy v produktech. Ty jsou často vyžadovány u složitých komplexních technických dílů. Na druhé straně jsou používány tehdy, když je zapotřebí jasně rozlišit několik hustot materiálu v jednom konstrukčním dílu, což je často používáno v automobilovém průmyslu. Technologie využívaná k tomuto účelu je založena na posuvném prvku, který je vložen do tvarovací dutiny pěnovacího nástroje pomocí válce před naplněním granulátem částicové pěny a poté po procesu svařování opět vysunut, takže daný díl může být vyjmut z formy.

Více
Tento web používá soubory cookies. Používáním tohoto webu s použitím cookies souhlasíte.