Srdečně Vás vítáme ve firmě MORAplast s.r.o.

Váš specialista v oblasti pěnových plastů

Naše společnost byla založena v roce 2001 německými firmami RUCH NOVAPLAST GmbH + Co. KG a Delkeskamp Verpackungswerke GmbH.

Od samotného vzniku se zabýváme výrobou obalů a technických dílů z expandovaného polystyrenu (EPS). Příznivý vývoj na českém trhu a trzích v přilehlých zemích, v roce 2005 podpořil rozhodnutí o rozšíření výroby v oblasti obalů a technických dílů z expandovaného polypropylenu (EPP), materiálu, který se používá v mnoha odvětvích průmyslu.

Kde nás najdete?

MORAplast s.r.o.
Tř. Osvobození 271/28
742 35 Odry
ČESKÁ REPUBLIKA
Tel +420 556 785 200
Fax +420 556 785 299
info@moraplast.cz

04.2023 Topná tělesa s tepelným čerpadlem

Topná tělesa s tepelným čerpadlem Majitelé domů a stavitelé, kteří chtějí vyměnit svůj plynový kotel za tepelné čerpadlo nebo plánují novostavbu s udržitelnou klimatizační technologií, používají v místnostech nová úsporná topná a chladicí zařízení. Ty musí být schopny při nízkých teplotách vody poskytovat vysoký výkon. V obytné části se jim říká radiátory s tepelným čerpadlem, ve velkých prostorech jako jsou supermarkety a průmyslové haly se jim říká fancoily nebo ohřívače vzduchu.

Více

04.2023 Použijte zbytkové teplo

Zbytkové teplo jako zdroj energie Nově vyvinutý a patentovaný koncept využívá doposud opomíjený zdroj energie v obytných prostorech: zbytkové teplo z ventilačního systému bytů. S touto zbytkovou energií lze připravovat teplou vodu přímo na místě v koupelně pomocí mini tepelného čerpadla. Spolu s větráním s rekuperací tepla a veškerými koupelnovými instalacemi je tepelné čerpadlo umístěno v předstěnovém systému, který lze snadno instalovat do stěny koupelny. Pouzdro předstěnového systému tvoří dva výlisky z EPP od společnosti RUCH NOVAPLAST, které jsou navzájem tvarově spojeny pomocí procesu tepelného spojování. Jednotlivé instalační komponenty lze jednoduchým zasunutím do pouzdra umístit na správné místo. Výřezy pro kabely a potrubí zajišťují pořádek a přehlednost v krytu z EPP. Díky velmi dobrým izolačním vlastnostem částicové pěny lze předcházet energetickým ztrátám.

Více

04.2023 Materiál BASF

Materiál BASF odolný vůči vysokým teplotám v sériových aplikacích u společnosti RUCH NOVAPLAST Koncem roku 2019 společnost BASF představila trhu s plasty nový materiál, který je odolný vůči vysokým teplotám. Společnost RUCH NOVAPLAST, jakožto technický specialista, se vždy zajímá o nové nápady, aby tak mohla uspokojit požadavky nebo řešit problémy našich zákazníků. Částicová pěna Ultramid® zaujme řadou jedinečných vlastností: odolností vůči vysokým teplotám (až 230 stupňů Celsia), vynikající tuhostí a pevností a také vynikající chemickou odolností, např. vůči palivům, olejům a mazivům.

Více