Srdečně Vás vítáme ve firmě MORAplast s.r.o.

Váš specialista v oblasti pěnových plastů

Naše společnost byla založena v roce 2001 německými firmami RUCH NOVAPLAST GmbH + Co. KG a Delkeskamp Verpackungswerke GmbH.

Od samotného vzniku se zabýváme výrobou obalů a technických dílů z expandovaného polystyrenu (EPS). Příznivý vývoj na českém trhu a trzích v přilehlých zemích, v roce 2005 podpořil rozhodnutí o rozšíření výroby v oblasti obalů a technických dílů z expandovaného polypropylenu (EPP), materiálu, který se používá v mnoha odvětvích průmyslu.

Kde nás najdete?

MORAplast s.r.o.
Tř. Osvobození 271/28
742 35 Odry
ČESKÁ REPUBLIKA
Tel +420 556 785 200
Fax +420 556 785 299
info@moraplast.cz

06.2022 Ventilační zařízení

Rekuperace tepla s vysokou účinností Ventilační zařízení ECO 275 od společnosti GENVEX je i přes svou kompaktní velikost stejně výkonné, jako zařízení, která jsou prostorově výraznější. A to i díky krytu z expandovaného polypropylenu od společnosti RUCH NOVAPLAST. Pouzdro se skládá ze tří jednotlivých EPP výlisků, které jsou pomocí tepelného spojování spojeny do jedné šasi. Toto pevné látkové spojení jednotlivých komponentů, které utváří komplexní systém, má za následek nejvyšší možnou úroveň izolace a vzduchotěsnosti.Prostřednictvím ventilačních kanálů umístěných v šasi z EPP je navíc zajištěno optimální proudění vzduchu. Jednotlivé komponenty ventilačního zařízení, např. ventilátor, řídicí jednotka a výměník tepla, se jednoduše zasunou do speciálně navržených drážek v EPP krytu a bezpečně drží na svém místě. Za tím se skrývá naše geniální konstrukční koncepce NOVAplex®. V místě vany na kondenzát byl povrch během procesu pěnění vylepšen pomocí laserového texturování.Výsledkem je 100% voděodolný a zcela rovný povrch. Aby bylo možné bezpečně odvádět vznikající kondenzát, byl do pěny integrován prvek NOVAFeed&Fix®.Prvky NOVAFeed&Fix® byly integrovány i na dalších místech pouzdra. Díky tomu je možné připevnit například plech pro vnější obložení přímo na šasi z EPP.Celkovou hmotnost zařízení bylo možné snížit také díky extrémně lehkému a zároveň skvěle izolujícímu materiálu EPP. Celkový koncept, který stojí za to vidět!

Více

06.2022 Plug-in hybridní modul

Přepravní box pro plug-in hybridní modul Plug-in hybridní vozidla jsou stále populárnější, protože kombinují to nejlepší ze dvou světů: krátké vzdálenosti lze absolvovat čistě elektricky, zatímco na dlouhých vzdálenostech je využíván spalovací motor. Pro dodavatele hybridních pohonných systémů vyrábí společnost RUCH NOVAPLAST přepravní boxy z expandovaného polypropylenu určené pro vysoce citlivé hybridní moduly. Díky efektivnímu výrobnímu procesu je částicová pěna zpracována tak, že lze napěnit přesně padnoucí výlisky, které jsou přizpůsobeny danému dílu. Přepravní boxy z EPP by měly být lehké, ale zároveň robustní a odolné. Osvědčilo se tak použití materiálu o hustotě 60 g/l. Díky vynikající odolnosti proti nárazu nabízejí přepravní boxy vyrobené z EPP obzvláště vysokou úroveň ochrany citlivého zboží.

Více

06.2022 Max Verstappen

Max Verstappen i nadále spoléhá na přilbu Schuberth Mistr světa formule 1 z roku 2021 Max Verstappen závodí i v aktuální sezóně s přilbou Schuberth. Specialisté z Magdeburgu vyvíjejí vysoce inovativní přilby formule 1 pro Maxe Verstappena již od roku 2019. Mistr světa na svém instagramovém účtu před nedávnem představil nový design své závodní přilby pro sezónu 2022. Nizozemec v krátkém videu vysvětluje:

Více