Srdečně Vás vítáme ve firmě MORAplast s.r.o.

Váš specialista v oblasti pěnových plastů

Naše společnost byla založena v roce 2001 německými firmami RUCH NOVAPLAST GmbH + Co. KG a Delkeskamp Verpackungswerke GmbH.

Od samotného vzniku se zabýváme výrobou obalů a technických dílů z expandovaného polystyrenu (EPS). Příznivý vývoj na českém trhu a trzích v přilehlých zemích, v roce 2005 podpořil rozhodnutí o rozšíření výroby v oblasti obalů a technických dílů z expandovaného polypropylenu (EPP), materiálu, který se používá v mnoha odvětvích průmyslu.

Kde nás najdete?

MORAplast s.r.o.
Tř. Osvobození 271/28
742 35 Odry
ČESKÁ REPUBLIKA
Tel +420 556 785 200
Fax +420 556 785 299
info@moraplast.cz

04.2022 Nárazník z ETPU

Nárazník z ETPU ETPU, známý také pod značkou Infinergy® společnosti BASF, je první expandovaný termoplastický polyuretan na světě. Předem napěněné částice se v několika krocích svařují proudem horké páry. Elastická pěna s uzavřenými buňkami spojuje vlastnosti termoplastického polyuretanu s výhodami pěny. Vyznačuje se především vysokou odolností proti oděru, velmi dobrou pružností a vysokou elasticitou. ETPU lze použít všude tam, kde je požadována nízká hmotnost, vynikající mechanické vlastnosti a vysoká trvalá nosnost.

Více

04.2022 EPP v elektromobilech

Užitková vozidla budou ekologická To platí zejména pro užitková vozidla francouzského výrobce, který se specializuje na profesionální údržbu trávníků. Ekologické technologie pohonu a zahradní traktory na trávu s elektrickým pohonem tvoří již dlouho součást jeho výrobního programu. Novinku a zatím světový unikát představuje multifunkční užitkové vozidlo vhodné pro jízdu po asfaltu i v různých druzích terénu se 100% elektrickým pohonem. Robustní kabinu řidiče tvoří rám s hliníkovými profily a kryty z expandovaného polypropylenu (EPP).Díly vozidla vyrobené z EPP se používají v prostoru dveří a jako střešní kryt. Vnější strany krytu jsou opatřeny povrchovou strukturou. Výsledkem je uzavřený, neporézní povrch, který je vodoodpudivý a vizuálně atraktivní.

Více

04.2022 Mobilní čističky vzduchu

Mobilní čističky vzduchu V době pandemie veřejnost stále častěji diskutuje o používání mobilních čističek vzduchu. Zejména ve veřejných prostorách, jako jsou školy a kanceláře, které nejsou vybaveny větracím systémem nebo kde není možné zajistit křížovou ventilaci, je nutné přijmout opatření ke zlepšení kvality vzduchu. Je známé, že bakterie a viry se v místnostech rychle šíří prostřednictvím aerosolů. Pro ochranu lidského zdraví a zlepšení hygieny v místnosti je třeba vzduch filtrovat. Mobilní čistička vzduchu představuje flexibilní a jednoduché řešení, jak zbavit znečištěný vzduch v místnosti nejmenších částic, jako jsou patogeny, alergeny, chemické sloučeniny a pachy. Zařízení nasává okolní vzduch a vede jej k filtrům, které jsou umístěny uvnitř zařízení. Poté do místnosti vrací čistý vzduch. Vysoce účinné filtrační technologie dokáží vyčistit téměř 100 % vzduchu v místnosti.

Více