Izolovaná nádrž na vodu pro lepší odolnost v zimních měsících

Brstner webNadšené řidiče karavanů neodradí od cestování ani chladnější roční období. Základním předpokladem pro zimní kempování je buďto vhodnost karavanu do zimy a nebo jeho zazimování.
K tomu patří i dobře zaizolovaná nádrž na odpadní vodu. Ta je totiž vždy umístěna pod podlahou, a tedy mimo vytápěný obývací prostor. Když teploty klesají pod bod mrazu, může dojít k rychlému zamrznutí odpadní vody. Nádrž na odpadní vodu pak již nelze vyprázdnit a odpadní ventil může prasknout. Známý výrobce mobilních domů a karavanů nabízí již z výroby instalované nádrže na odpadní vodu odolné vůči zimně. To má tu výhodu, že je izolace dokonale přizpůsobena rozměrům nádrže na vodu a nedochází k tepelným ztrátám. Vhodný izolační kryt lisuje z expandovaného polypropylenu (EPP) společnost RUCH NOVAPLAST.
EPP je používán jako izolační materiál už v mnoha odvětvích a osvědčil se jako ideální materiál i v oblasti izolačních krytů a pouzder. Je nejen velmi lehký, ale také voděodolný, odpuzuje nečistoty a je robustní.