Energetická sanace stávajících budov

Rohbauset Sanierung Anzeige mir Wand Newsletter webPřístupy k řešením, která se zabývají snižováním nákladů na energie, jsou dnes aktuálnější víc než kdy jindy. Důležitým stavebním kamenem je energetická sanace stávajících budov, jejíž součástí je i účinná ventilační technika.

Ventilace s rekuperací tepla dokáže zajistit optimální výměnu vzduchu a zároveň šetřit energii na vytápění. Pro namontování dodatečné ventilace je zapotřebí nejprve provést proražení k vnější stěně. Potrubí přepravuje venkovní vzduch do ventilační jednotky, která je instalována na vnitřní stěně. Sanační modul našeho zákazníka se skládá z instalačního bloku z expandovaného polystyrenu a připojovací sady z expandovaného polypropylenu. Oba materiály jsou velmi lehké a mají vysoké izolační vlastnosti. EPP se používá všude tam, kde je vyžadována vysoká odolnost.

K dodatečné montáži této centrální bytové ventilační jednotky je zapotřebí pouze jádrové vrtání do vnější stěny. Pomocí integrovaného senzorového ovládání se měří CO2, teplota a vlhkost pro několik oblastí domu a podle potřeby se následně řídí ventilace. Aktivní přenosové zařízení navíc určuje kvalitu vzduchu v ostatních místnostech určených k ventilaci a zajišťuje tak, že je vzduch vždy vyměněn dle potřeby.