Schuberth – maximální ochrana pro motorsport

Schuberth webSpolečnost Schuberth vyvíjí a vyrábí přilby pro nejvyšší úrovně závodů již více než 100 let. Přilba Schuberth SP1 Carbon se vyznačuje jedinečnou, v tlakové nádobě (autoklávu) tvrzenou skořepinou z uhlíkových vláken T700 a je ručně vyráběna v Itálii. U přilby SP1 je používán stejný výrobní proces jako v případě přileb jezdců formule 1. Vnitřní skořepina přilby ze speciálního expandovaného polystyrenu (EPS) má vícedílnou strukturu pro optimalizaci vlastností tlumení nárazů. Tato komplexní segmentace dosahuje lepší absorpce a rozložení síly a nabízí nejvyšší úroveň bezpečnosti.

„Ventilace a lehkost jsou nejdůležitějšími aspekty přilby pro řidiče,“ říká Sven Krieter, specialista na SCHUBERTH přilby pro profesionální závodní jezdce formule 1.
Pro dosažení optimální aerodynamiky byla skořepina vyvinuta pomocí aerodynamického tunelu a obsahuje 12 kanálů proudění vzduchu integrovaných v EPS. Tím je dosaženo optimální cirkulace vzduchových proudů: ideální vpouštění studeného vzduchu a vypouštění horkého vzduchu. Venku dodává přilba při rychlosti 100 km/h 14 litrů čerstvého vzduchu za sekundu.

K dispozici jsou navíc další spoilery a ventilační kryty pro přizpůsobení skořepiny požadovaným aerodynamickým a cirkulačním požadavkům.