Mobilní čističky vzduchu

IDEAL AP60 webV době pandemie veřejnost stále častěji diskutuje o používání mobilních čističek vzduchu. Zejména ve veřejných prostorách, jako jsou školy a kanceláře, které nejsou vybaveny větracím systémem nebo kde není možné zajistit křížovou ventilaci, je nutné přijmout opatření ke zlepšení kvality vzduchu. Je známé, že bakterie a viry se v místnostech rychle šíří prostřednictvím aerosolů. Pro ochranu lidského zdraví a zlepšení hygieny v místnosti je třeba vzduch filtrovat.

Mobilní čistička vzduchu představuje flexibilní a jednoduché řešení, jak zbavit znečištěný vzduch v místnosti nejmenších částic, jako jsou patogeny, alergeny, chemické sloučeniny a pachy. Zařízení nasává okolní vzduch a vede jej k filtrům, které jsou umístěny uvnitř zařízení. Poté do místnosti vrací čistý vzduch. Vysoce účinné filtrační technologie dokáží vyčistit téměř 100 % vzduchu v místnosti.


Účinné čističky vzduchu našeho zákazníka Krug & Priester závisejí na dokonalé součinnosti mnoha dílů, jako např. na filtrační technologii, ventilátoru a senzorové technologii. Všechny tyto díly jsou umístěny ve skříni z expandovaného polypropylenu společnosti RUCH NOVAPLAST, kde jsou bezpečně a pevně uloženy ve výliscích z EPP.

Za tím se skrývá naše konstrukční koncepce NOVAplex®. Základní myšlenka je velmi jednoduchá: zasunutí komponentů namísto šroubování. Všechny komponenty jsou tvarově zabudovány do krytu z EPP bez nutnosti použití dalších šroubů, držáků a plechů.